10 אפליקציות ואתרים לעריכת תמונות וסרטונים שאת/ה חייב/ת להכיר!

הדגש ברשת הוא על תוכן ויזואלי שכמובן חייב לבלוט להיראות טוב ולעניין. כל בעל עסק שמשתמש ברשת יודע שתמונה טובה של המוצר תעשה את ההבדל בין רכישה למעבר למוצר הבא. זה לא משנה אם את/ה בעל מוצר או מקדמ/ת מותג, כדי לתקשר את המסר שלך לאנשים, חובה שהתכנים יהיו מעוצבים ומושכים את העין.
הנה 10 אתרים ואפליקציות שאספתי מתוך ההתנסות המקצועית שלי . לכולן ממשק פשוט ונוח לעבודה וזו בהחלט סיבה להתנסות.

picmonkey-staff-bio1. PicMonkey

איך אפשר לדבר על עריכת תמונה מבלי להזכיר אותה. מדובר בתוכנה מאוד פופולרית ובהצדקה. היא חינמית ומאפשרת עיצוב אונליין ללא הרשמה. בעלת ממשק פשוט וקל לתפעול. בדרך כלל מהווה כלי עריכה מועדף על צלמים חובבים שמעוניינים לבצע שיפורים ממוקדים לתמונות שצילמו לפני שמעלים אותן למדיה החברתית.
מכילה 4 כלים עיקריים: עריכה, Touch Up, עיצוב וקולאז'. בנוסף מאפשרת שליטה במימדים של הקובץ הסופי, כלומר ניתן ולהחליט באיזה איכות ישמר הקובץ. חיסרון – אין בה תבניות מעוצבות מראש שניתן להלביש על תמונות קיימות.

 פיקמונקי

                                         תמונות מאתר PicMonkey.

2canva.Canva
עוד תוכנה פופולרית לעיצוב ועריכת תמונות אונליין. בעלת ממשק אינטואיטיבי קל לשימוש, ותבניות ייעודיות המתאימות לכל הפלטפורמות הנפוצות (אינסטגרם/פייסבוק). רוב האפשרויות בה חינמיות אך עבור תמונות מסוימות או רקעים תתבקשו לשלם סכום סמלי או לרכוש מנוי. קיימת ספריית אילוסטרציות מגוונת וניתן בקלות לשלוט כמעט בכל אובייקט.

בתמונה : שובר הנחה שעוצב באמצעות התוכנה מאתר canva.

 

 

פוטושופ 2

3. Photoshop Express

פוטושופ היא כידוע תוכנת עיצוב מקצועית למעצבים ולכן הציפיות ממנה גבוהות. בדרך כלל היא עולה מאות שקלים, אבל בגירסת האפליקציה לטלפונים הניידים היא חינמית ופשוטה. היא כמובן מכילה פחות אופציות מאשר בפוטושופ הרגיל, אבל עדין מהווה אופציה מעולה לעריכה.
האפליקציה מאפשרת למשתמשים לערוך וליישם מגוון אפקטים בתמונות. הכלים אמנם בדומה לתוכנה מורכבים לכן בכל זאת ההמלצה שלי היא עדיפות למשתמשים שכבר יש להם היכרות קודמת עם התוכנה, שכן למשתמש החובב עלולה להיות מסורבלת יחסית. אך בניגוד לאפליקציות החובבניות המרובות שקיימות בשוק, התוצרים של פוטושופ בהחלט יוצאי דופן ושווים את המאמץ.
פרט לכלי העריכה כגון יישור, ייצוב, תיקוני צבע וטאצ' אפ, שליטה בעדשת הפוקוס וכד' קיימים אפקטים מרהיבים המבוססים של שליטה בחשיפה יישום טקסטורות והתאמת צבע.
בנוסף קיימת האפשרות לייצר מצגת שקופיות, לייצר אלבומים וכמובן שהכל ניתן לשתף בקלות ברשת החברתית. מאפשרת למשתמשים לאחסן עד 2 ג'יגה בייט של תמונות באינטרנט בחינם, ניתן לייצא תמונות כקבצי JPEG/PNG מתקשרת עם יישומים אחרים של אדובי באמצעות Creative Cloud, אך זהו עלול להיות גם חיסרון מאחר וזה מצריך הרשמה מוקדמת.
מקור תמונה ראשית ותמונה בפוסט מאתר פוטושופ.

4. FotoRus
תוכנה חינמית לעריכת תמונות וצילומים. לצד כלי עריכה מתקדמים כגון – תיקון, ייצוב תמונה, תיקוני אור וצבע, ותיקונים נקודתיים שנעשים רק על חלק מהתמונה וכד' מאפשרת גם יצירת קולאז’ ואפשרות להוספת טקסט. היתרון העיקרי: מכילה שפע של תבניות, פילטרים, מסגרות ומדבקות אייקונים נעות מוכנות מראש שפשוט ניתן להוסיף ברגע. כך תוכלו ליצור בקלות שידרוג לתמונות קיימות, או קולאז’ מיוחד עם אפקטים אומנותיים.
בנוסף קיימים תוספים מדליקים שניתן להלביש על התמונה, ושלל כלים לשיפור צילום הסלפי כגון טשטוש נקודתי, שינוי גוון פנים ואפילו לאפר את הפנים.
פיצ'רים עיקרים: קולאז, טאצ' אפ,Motion Sticker & Sticker – אפקטים משעשעים ומצחיקים
לאלו שרוצים לשמור על התוצרים לעצמם קיימת האפשרות ליצירת אלבום תמונות סודי, ולאלה שמעדיפים לשתף קיימת כמובן האפשרות לשתף תמונות בגודל מלא בשלל הרשתות החברתיות.
מקור תמונות שעוצבו ללקוחות במשרד באמצעות תוכנת FotoRus

fotorusWhatsApp Image 2017-01-22 at 12.42.33 (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Snapseed
אפליקציה זו מאפשרת שליטה טובה מהרגיל בעריכת תמונות ומיועדת לצלמים המעט יותר מנוסים שבינינו. מכילה את כל הכלים הבסיסיים לעריכת תצלומים שניתן לבקש כגון תיקון נקודתי, תיקון טשטוש מעדשת המצלמה/החזר אור ושליטה בזום. בנוסף מציעה מגוון אפשרויות להוספת טקסט מדליק, שלל אפקטים ופילטרים בדומה לאינסטגרם. ה"עבודה" על הצילום/התמונה נעשית בשכבות כך שניתן לשלוט בכל פעולה שנעשתה בנפרד מבלי לפגוע בתמונה המקורית. אמנם הממשק מסורבל יחסית לאפליקציות דומות במיוחד למי שמשתמש בה בסלולר מצד שני עם קצת נסיון מתוודעים לכל האפשרויות וזה בהחלט שווה את המאמץ.
בתמונה פוסט שעוצב ללקוחה במשרד באמצעות תוכנת Snapseed.

‏‏snapseed2 - עותק

6.Autodesk Pipixlrxlr
אפליקציה המיועדת לעריכה קלה של תמונות, ובעיקר לצלמים מתחילים או מי שמעוניין לשפר את צילומיו ולהשיג מראה מקצועי יותר. בעלת ממשק פשוט לתפעול. כוללת פונקציות כגון תיקון/טישטוש נקודתי, תיקון עיניים אדומות, איזון הצבעים, מחיקת צבעים בתמונה פרט לצבע שאותו מעוניינים להשאיר, שליטה בפוקוס, אפקט חשיפה כפולה וכד'. יתרון משמעותי הוא אפשרות השליטה בגודל של התמונה שנוצרה. בנוסף מאפשרת גם לבחור מסגרת, או אפקטים יפים מתוך ספריית אפשרויות מגוונת וכמובן לבסוף מאפשרת גם שיתוף קל של היצירות החדשות בשלל רשתות חברתיות.
לאפליקציה קיים במקביל גם אתר לעריכת תמונות – גם הוא חינמי. באתר תמצאו בנוסף לכלי העריכה הבסיסיים גם כלי עריכה מתקדמים יותר ומגוון פילטרים יפים.
אפליקציות לעריכת סרטוני וידאו:
אין ספק כי ההצפה היום-יומית בתוכן מייצר חיפוש של הצרכנים והמשתמשים אחר תוכן ועניין. אם כבר הגעתם עד כאן והתנסיתם בעריכת תמונה, נסו את האפליקציות לעריכת סרטונים. כיום כבר ממש לא חייבים להיות מעצבים כדי ליצר תוצר מיוחד ומרשים.
מקור התמונה מתוך אתר Pixlr

 

7. Vivadideo
גם כאן, אי אפשר שלא להזכיר את התוכנה הפופולרית הזו. מדובר באפליקציה באמצעותה תוכלו ליצור בקלות שידרוג לסרטונים כך שיראו כמעט מקצועיים. לאחר בחירה פשוטה מבין סוגי הסרטונים הקיימים ( צילום בסיסי, סלפי, קולאז וכו') תוכלו להתחיל בעריכה. לצד כל כלי העריכה הבסיסיים כגון: בקרת תנועה, שליטה במהירות ההשמעה ובסוג העדשה, טשטוש רקע ושיפור השמע מציעה גם שלל תוספות מדליקות כגון הוספת כתוביות טקסט, אייקונים משעשעים, הוספה של מוסיקת רקע מתוך ספריית אפשרויות, יצירת אפקטי מעברונים בין הסרטונים או יישום של פילטרים מרהיבים שיהפכו את הסרטונים הפשוטים שלכם לאומנותיים ומושכים. את הסרטונים ניתן לייצא את הסרטונים באיכות HD וכמובן לשתף ברשתות החברתיות.
מקור תמונה מתוך עמוד הפייסבוק של VivaVideo

vivavideo 1

8. magisto
עוד אפליקציה מוכרת לעריכת סרטונים שהפכה פופולרית בזכות הממשק הקל והפשוט שלה.
האפליקציה תפיק עבורכם מתוך סרטונים שצילמתם קליפ קצר בתוספת מוסיקת רקע בהתאם ל"ערכת נושא" הנבחרת מתוך עשרות מוצעות על ידי המשתמש.
השוס הגדול שלה הוא האלגוריתם המאתר את הטיימינג המתאים מתוך הסרטונים שצילמתם ובהתאם לכך יודע ליצור בעצמו סרטון אחד קצר וקולע שהוא אוסף הסרטונים כשהם משולבים זה בזה. התהליך כולו נעשה בצורה אוטומטית, כאשר המשתמש יכול לבחור בין שדרוג סרטון אחד קיים לבין איחוד של שלל סרטונים שצולמו – ליצירה אחת חדשה.
כוללת בתוכה כלי עריכה טכניים כגון: ייצוב תמונה אוטומטי, זיהוי פנים וכד' לצד אפקטים נוספים כגון הוספת מוסיקת רקע שהוזכרה קודם. בנוסף מאפשרת שיתוף קל ברשתות החברתיות או העלאה לערוץ יו טיוב.

magisto

9. Video Collage
video-collage-app-logoאפליקציה מעולה לחובבי הקולאז'ים. למי שאין צורך בעריכה/ תיקוני תמונה ומחפש תוכנה פשוטה בעלת ממשק נוח שתחבר תמונות או סרטונים לקליפ מגניב – זאת התוכנה שאתם מחפשים. תעשה את העבודה בקלות ובמהירות, כל מה שצריך לעשות זה לבחור עיצוב מתוך ספריה קיימת של תבניות אפשריות והתוכנה כבר תייצר את הקליפ בעצמה. ניתן להוסיף עד 5 סרטונים בקולאז' אחד, להוסיף מוסיקת רקע או פסקול שמע ואפילו לשלב תמונת סטילס וסרטוני וידאו יחד. את התוצאה תוכלו כמובן לשתף בקלות במדיה החברתית.

 

10. 8mm Vintage Cam
היא אמנם לא חינמית אבל מאוד מיוחדת ומתאימה לחובבי האפקטים הנוסטלגיים.
מדובר באפליקציה המאפשרת לצלם סרטוני וידאו באפקט הדומה לזה של מצלמות ביתיות פילם 8 מ"מ שהיו קיימות פעם. תוכלו לבחור מתוך מספר סוגי עדשות, אפקטים שונים וקולות רקע כדי ליצור מראה רטרו ייחודי ואותנטי. בחרתי להציג אותה כדוגמה לאפשרות ליצירה של סרטונים בעלי קו ייחודי. מדי יום אנחנו נחשפים ברשת לעשרות אם לא מאות סרטונים. אם תשכילו לייצר שונות מגניבה שתייחד אתכם היא תוכל להפוך עם הזמן לסימן ההיכר המזהה אתכם על ידי העוקבים.
תמונות מתוך אתר 8mm Vintage Cam.

8mmmScreenshot-Jitter 8 mm

 

מאמרים נוספים